Efsane oyun çıkışından 8 yıl sonra devasa bir içerik güncellemesi aldı

Bu yenilik, oyunun sonsuz evrenine daha da derinlik katıyor ve keşfetme tutkunuzu yeni seviyelere taşıyor. Her bir istasyon, oyunculara benzersiz görevler, ticaret imkanları ve sosyal etkileşimler sunarak, galaksiyi keşfetmenin dinamiklerini tamamen değiştiriyor. No Man’s Sky’ın bu son güncellemesi, oyunun sürekli gelişimine ve topluluğunun ilgisini canlı tutma çabasına bir örnek teşkil ediyor.

Yaklaşık sekiz yıl önce oyun dünyasına adım atan No Man’s Sky, geliştirici Hello Games’in “Orbital” güncellemesiyle yeniliklerine devam ediyor. Çarşamba günü yayınlanacak olan bu güncelleme, her seferinde farklı olan bilgisayar üretimi uzay istasyonları, bir gemi düzenleyici ve bir Lonca sistemi gibi özellikler ekleyerek, bu uzay keşif simülasyonunu daha da genişletiyor.

Şimdiye kadar, No Man’s Sky’daki uzay istasyonları, algoritmalar tarafından benzersiz bir şekilde oluşturulup rastgele dağıtılmayan az sayıdaki unsurlardan biriydi. Bu durum, bugün yayınlanan güncellemeyle değişiyor; oyun motoru güncellemeleri sayesinde, “geniş iç mekanlar ve dış mekanlar, geliştirilmiş yansıma ve metalik yüzeyler ile oluşturuluyor.”

İstasyonların geniş ölçeği dışarıdan belliyken, iç mekanları yeni dükkanlar, oynanışlar ve yapılacak yeni şeyler içerecek. Hello Games, bunları sanal sakinlerinin sistemine, ırkına ve yerel koşullarına göre “benzersiz şekilde özelleştirilmiş” olarak tanımlıyor.

İstasyonların içinde, yeni gemi düzenleyiciyi bulacaksınız. Hello Games, oyunun keşif üzerine odaklanmasını korumak amacıyla gemi özelleştirmeyi bir süre ertelediğini belirtiyor. (Oyuncular istedikleri herhangi bir gemiyi herhangi bir zamanda inşa edebilseydi, oyundaki mevcut gemileri bulup satın alma eğlencesi bozulabilirdi.) Bu ruha uygun olarak, geminizi istediğiniz gibi inşa etmek için parçaları toplamanız, takas etmeniz ve kurtarmanız gerekecek.

Güncellenen Lonca sistemi de, bugünkü güncellemeyle birlikte, fraksiyonları deneyimin daha büyük bir parçası haline getiriyor. Uzay istasyonlarında, kulübe katılabilir, malzemeler ve değerli emtialar alabilir ve grubunuzdaki statünüzü artırmak için bağış yapabilirsiniz.

Filo yönetimi de gelişiyor. Bugünkü güncellemeyle, frigat filonuzu uzak görevlere gönderebilirsiniz ve karşılaştıkları sorunlarda günü kurtarmak için devreye girebilirsiniz. Bu, herkesin uzay fantezisini kaşıyacak eğlenceli bir nüans gibi görünüyor.

No Man’s Sky sahipleri, motor iyileştirmeleri, bir UI yenilenmesi ve “daha fazlasını” içeren Orbital güncellemesini bugün yükleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x